Digitální kamarádi: mezilidské vztahy ve virtuální době – POSUNUTO!

11. March 2020 (18:30 - 20:30)

Z důvodu aktuálního nařízení vlády se akce nekoná!

Nezoufejte, akci pro Vás posouváme pravděpodobně na květen, takže o ni nepřijdete. Situaci sledujeme a více informací Vám poskytneme brzy.

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na veřejnou debatu Digitální kamarádi: mezilidské vztahy ve virtuální době na téma vlivu moderních technologií na mezilidské vztahy, která se uskuteční
11. března od 18:30 v Opero.

Díky stále narůstajícímu vlivu digitálních technologií prochází způsob našeho života náročnou proměnou ve všech oblastech. Mluví se hodně o tom, jak negativně působí technologie, především mobily a komunikační aplikace, na naši psychiku, mezilidské vztahy, nebo třeba přístup k práci. Komunikační technologie bezpochyby dopadají na naši schopnost odpočívat a “vypnout”. Je pro nás obtížnější soustředit se na četbu delšího textu. Prostorovou orientaci díky online navigacím téměř nerozvíjíme a je prokázáno, že naše paměť se díky tomu dramaticky zhoršuje. Na sociálních sítích je obtížné nesrovnávat se s ostatními, nepropadat úzkosti z vlastní průměrnosti, nebo třeba jen zbytečně neztrácet hodiny času. Závislost na sociálních sítích se úspěšně zařadila vedle “tradičních” závislostí. Mezilidské vztahy se v digitalizované společnosti nápadně proměňují – vztahy, které navazujeme, jsou volnější, otevřenější, často je udržujeme jen díky sociálním sítím a pak při osobním kontaktu rychle končí. Mají technologie opravdu tak negativní dopady na náš život? O své názory se s námi podělí:

Keynote:
Karel Kovy Kovář, youtuber

Úvodní prezentace:
➡ Eva Morávková, socioložka, Kantar Česká republika

Panelisté:
➡ Alžběta Protivanská, psycholožka a psychoterapeutka
Julia SzymańskaAvast Software / ambasadorka projektu Buď safe online
➡ Markéta Šetinovásocioložka, a psychoterapeutka / Aspen Young Leaders Program alumna

Moderátor:
Tomáš Ervín Dombrovský, vedoucí analytik, LMC

Vstupenky vyprodány

 

Jedná se o další debatu z cyklu Společnost 4.0, v němž se zaměřujeme na dopady rozvoje technologií na společnost a který připravujeme ve spolupráci s OPEROABRA Software a.s. a NF Neuron.

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.